Microsoft Outlook 2016 şirket maili kurulumu - POP3 ve IMAP

Microsoft Outlook 2016 şirket epostası/mail kurulumunu POP3 veya IMAP olarak kurabiliriz. Burada dikkat edilmesi gereken kurulumu SSL bağlantılımı yoksa güvenlik gerektirmeyen bir bağlantımı seçeceğiz onu bilmemiz gerekecektir. Eğer alan adımız her hangi bir SSL paketi bağlantısı içeriyorsa güvenlikli bağlantı seçeneği ile devam etmemiz gerekecek. Aksi durumda düz bağlantı yani herhangi bir güvenlik protokolü kullanmayacağız.

1. Adım: Microsoft Outlook’u açtıktan sonra Dosya/File > Hesap Ekle

2. Adım E-posta / E-Mail hesabını gir

Eposta hesabınızı girdikten sonra aşağıdaki kutucuğu işaretleyin. "Hesabımı kendim ayarlamak istiyorum" seçeneğini tıkladıktan sonra "Bağlan" butonuna tıklayın ve devam ediniz.

3. Adım: POP Seçeneği ile devam edin

Outlook gelişmiş kurulum ekranı önünüze gelecektir. Eğer bir Outlook.com, Gmail (Google) veya herhangi bir posta servisi ile kuruluma devam etmek istiyorsanız listede bulunan servislerden size uygun olanı ile devam edersiniz. Fakat bu makalemizde şirket postalarını (alan adına özel epostalarının) kurulumunu yaptığımız için POP seçeneği ile devam etmeniz gerekecektir.

4. Adım: POP Hesap Ayarları (Düz Bağlantı / Güvenli Olmayan)

Alan adınıza tanımlı her hangi bir güvenlik protokolü bağlı değilse yani SSL güvenliğiniz bulunmuyorsa bu seçenek ile devam etmeniz lazım. Sunucu host kısmına webmail.alanadiniz.com veya mail.alanadiniz.com yazıyorsunuz. Daha sonra gelen posta "Bağlantı Noktası" 110 değerinde kalıyor. Ama giden posta "Bağlantı Noktası" 587 olarak değiştiriyorsunuz. Daha sonra "İleri" diye kurulumu bitiriyorsunuz.

Outlook Bağlantı Ayarları

5. Adım: POP Hesap Ayarları (SSL Bağlantısı / Güvenli Bağlantı)

Alan adınıza tanımlı her hangi bir güvenlik protokolü bağlıysa yani SSL güvenliğiniz bulunuyorsa, bu defa bazı değer ve alanları değiştirmek gerekecekltir. Sunucu host kısmına webmail.alanadiniz.com veya mail.alanadiniz.com yazıyorsunuz. Daha sonra gelen posta "Bağlantı Noktası" 995 değeri ile değiştiriyoruz. Giden posta "Bağlantı Noktası" nı da 587 olarak değiştiriyorsunuz. Ve ayrıca "Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL/TLS) gerektirir" seçeneği ile şifreleme yöntemini de "Otomatik" seçmeniz gerekir. Sonrada "İleri" diye kurulumu tamamlayabiliriz.

Outlook POP Ayarları SSL Bağlantılı

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu? 1 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar: (3 Oy)